Přechody

Vinohradska ulice přechod č.2

Oblast: Praha 3 Spravuje Magistrát V
Ulice: náměstí J. z Poděbrad a Milešovská, Řipská
Nebezpečnost: X X X X X
image
image

Kliknutim na obrázek se otevře nové okno s větši fotografií.

mapa

Charakteristika

Přechod je v husté městské zástavbě charakteru nákupní zóny na okraji centrálního náměstí a slouží k přecházení celé vozovky. Přechod je bez ochranných prvků kromě jedné zvýrazněné značky Přechod pro chodce.

Parametry

Přechod je 14 m dlouhý značený vodorovným značením bílými pruhy na vozovce. Po straně přechodu na chodníku je na straně směr Flora dopravní značka Přechod pro chodce zvýrazněná zeleným reflexním čtvercem. Přechod je v místě rozšíření ulice Vinohradská do náměstí J. z Poděbrad.

Závady

U přechodu na chodníku chybí na straně směr centrum dopravní značka Přechod pro chodce. Řidiči také často parkují přímo před přechodem ve směru k Floře. Zakrývají tak výhled jak chodcům, tak dalším řidičům. Chodci jsou zakryti i parkujícími vozidly ve směru od Flory. Vzhledem k rozšíření vozovky v místě přechodu je výhled do horní části Vinohradské ulice od Flory minimální. Stejně tak řidiči jedoucí od Flory chodce nevidí, zvláště při jízdě v koloně, nebo při předjíždění. Řidiči odbočující z ulice Milešovská doprava na Vinohradskou nemají pro velký provoz na Vinohradské čas zaznamenat chodce. Přechod je v noci bez osvětlení.

Navrhovaná řešení


    Instalovat u přechodu na chodníku na straně směr centrum dopravní značku Přechod pro chodce.
    Instalovat zátaras před přechodem ve směru od centra, který bude bránit parkování aut před přechodem.
    Instalovat příčný práh a značku 30km/h, které dohromady sníží rychlost projíždějících vozidel.
    Instalovat ostrůvek s betonovým blokem vedle travmajových kolejí, nebo zúžit v místě přechodu vozovku na úroveň profilu Vinohraské ulice.
    Instalovat osvětlení přechodu.